8 MIAST NA ŚWIECIE W KTÓRYCH ŻYJE SIĘ NAJTANIEJ

przez | 25 kwietnia 2019

8 MIAST NA ŚWIECIE W KTÓRYCH ŻYJE SIĘ NAJTANIEJ

Coraz częściej jesteśmy przekonywani do tego, że podróżowanie nie musi być drogie.

Powstaje wiele stron internetowych i aplikacji, dzięki którym mamy możliwość wydawać mniej za zwiedzanie.

Dodatkowo w wydawaniu mniej pieniędzy mogą nam pomóc miejsca, w których codzienne życie nie należy do najdroższych.

Co roku powstają rankingi miast na świecie, w których żyje się najtaniej i najdrożej.

Na koszt życia wpływa wiele czynników. To nie tylko same zarobki mieszkańców, ale również cena paliwa, koszt jedzenia i wiele innych.

Poniżej przedstawiamy 8 z ponad 130 analizowanych miast na świecie, w których żyje się najtaniej.

8 miast na świecie w których żyje się najtaniej

8. New Delhi, Indie.

To prawdziwe miasto sprzeczności. Znajdziemy tu ludzi zarówno bardzo bogatych jak i bardzo biednych. Niestety przez taką sytuację nie możemy powiedzieć, że jest tam bezpiecznie.

Z drugiej strony porównując zarobki do kosztów jedzenia czy różnych usług śmiało możemy potwierdzić, że jest to jedno z najtańszych miast świata.

7. Karachi, Pakistan.

To jedno z tych miast, w których jest niemalże ekstremalnie tanio i równie ekstremalnie niebezpiecznie. Przestępczość i ataki terrorystyczne to tu niemalże codzienność.

A to sprawia, że nie chcielibyśmy odwiedzić Karachi chociażby na jeden dzień pomimo niskich cen.

6. Chennai, Indie.

Kolejne miasto z Indii, które wtapia się niemalże idealnie w scenariusz, w którym slumsy żyją niedaleko bogatych. Jako ciekawostkę warto jednak dodać, że to miasto to raj dla osób szukających pracy w branży IT.

Poza tym wypoczywać tu możemy na piaszczystych plażach, a w wolnych chwilach zwiedzać hinduskie świątynie, które uważane są za jedne z piękniejszych w kraju.

5. Algier, Algieria.

Miasto mniejszych kontrastów niżeli te, które już wymieniliśmy w naszym zestawieniu. Niestety i tutaj znajdziemy dzielnice slumsów, gdzie statystyki przestępczości stale rosną.

Miasto jednak co roku przyciąga turystów z całego świata biorąc pod uwagę klimat, architekturę i możliwość szybkiego wypadu na zwiedzenie Sahary. Za jedzenie nie zapłacimy sporo. To tyczy się również transportu.

4. Ałmaty, Kazachstan.

Biorąc pod uwagę, że jest to największe miasto tego państwa to niektórych zdziwić mogą dość małe rachunki jeśli chodzi o mieszkanie. Niestety bywają momenty w których na chwilę zabraknie prądu czy wody.

3. Mumbaj, Indie.

Na podium nie mogło zabraknąć miasta z Indii. Dla nas kojarzy się głównie z wieloma filmami. Jako ciekawostkę warto znać fakt, że żyje tu najwięcej miliarderów.

Za jedzenie, mieszkanie czy transport zapłacimy tutaj niewiele. Nie każdy chce jednak żyć w mieście, które niemalże tonie w zanieczyszczeniach i wszechobecnych korkach.

2. Bangalore, Indie.

Idealne miasto dla osób podróżujących i szukających naprawdę taniego noclegu. Jeśli do tego interesujesz się i żyjesz z informatyki to może okazać się, że zostaniesz tam na dłużej.

1. Lusaka, Zambia.

To miasto afrykańskie z roku na rok prężnie się rozwija. To budujące dla osób, które chciałyby tam zamieszkać. Faktycznie koszta codziennego życia są tu naprawdę niskie.

Jednak dotyczy to głównie lokalnej ludności. Dla nas ceny będą nieco wyższe.

Najtańsze miasta świata

Podsumowanie

Nie każde z powyższych propozycji to idealne miejsce do zamieszkania na stale. Jednakże głównym kryterium było to, gdzie żyje się najtaniej.

Ranking pojawia się co roku i możemy być pewni, że te propozycje będą się zmieniać.

Sytuacja na świecie zmienia się z dnia na dzień. Są miasta, które cały czas prężnie się rozwijają, ale i takie, które pochłaniają wojny.

Miejmy nadzieję, że takie niemalże czarne scenariusze nie będą przyczyną taniego życia.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie naszego stanu finansów, by stać nas było na więcej produktów i usług.